Planuję długie, zdrowe życie

W szkole od lat realizowany jest Ogólnopolski Program Profilaktyczny: TRZYMAJ FORMĘ. Celem programu jest wyrabianie zdrowych nawyków żywieniowych oraz mobilizowanie  uczniów do aktywnego spędzania  czasu zwłaszcza na świeżym powietrzu. W ramach lekcji biologii, wychowania fizycznego, plastyki i lekcjach wychowawczych realizowane były działania ujęte w programie promujące zdrowy styl życia. Ponadto zostały przeprowadzone szkolne konkursy wiedzy: Zdrowy styl życia ( klasy 5-6) i Z ekologią za pan brat ( klasy 7-8) oraz konkurs plastyczny: Mój pomysł na zdrowy styl życia. Zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni na forum szkoły gromkimi brawami i  nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez GKRPA.