Weterynarz w Przedszkolu „Wesoły Promyk”

W piątek 15 maja br.  w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody”. Odwiedził nas lekarz weterynarii Pan Bogdan Zalewski, który opowiedział dzieciom o swojej pracy i o tym, jak dbać o zdrowie zwierząt. Przedszkolaki mogły się wcielić w rolę małych lekarzy weterynarii – bandażowały wielkie pluszowe misie i wykonywały „zastrzyki” przy pomocy specjalnych strzykawek bez igieł.

Ogromną atrakcją były również żywe zwierzątka przyniesione przez rodziców. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska króliki, świnkę morską, malutkiego kotka oraz uroczego psa rasy Pekingese. To spotkanie dostarczyło wszystkim wielu radości, nowych doświadczeń i cennych informacji o opiece nad zwierzętami.

Na zakończenie dzieci przygotowały dla Pana Bogdana drobny upominek i wspaniałe podziękowania.