Wycieczka przedszkolaków do Muzeum Medycznego w Białymstoku
Dnia 24 kwietnia dzieci z grupy 6-latków i 5-latków wybrały się na wycieczkę do Muzeum Medycznego w Białymstoku. Celem wyjazdu było poznanie pracy lekarza, farmaceuty, okulisty, laryngologa, dentysty oraz zapoznanie się z historią medycyny. Dzieci na początku uczestniczyły w warsztatach, podczas których wykonały odlew gipsowy Pałacu Branickich. Przedszkolaki z zaangażowaniem pracowały, a gotowe prace sprawiły im wiele radości i satysfakcji. Potem wszyscy udali się z przewodniczkami: Panią Wiktorią i Panią Kasią zwiedzać gabinety lekarskie, gdzie zobaczyły różne narzędzia medyczne oraz dowiedziały się, do czego służyły. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści i chętnie zadawały pytania.
Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu nowych wiadomości i pozytywnych wrażeń. Przedszkolaki wróciły do przedszkola zadowolone i pełne ciekawych doświadczeń.













