Niezapomniana przygoda – warsztaty z języka angielskiego „Euroweek”
W dniach 15.04 – 19.04. 2026 r. 19 uczniów naszej szkoły brało udział w warsztatach z języka angielskiego Euroweek. Jest to specjalny obóz edukacyjny, podczas którego uczniowie mają szansę rozwinąć umiejętności z języka angielskiego, a także skupić się na budowaniu relacji i odpowiednich postaw społecznych. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń.
Wycieczka rozpoczęła się w środę z samego rana, gdy pełni zapału uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli do malowniczego Długopolu Zdroju. Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce i wybraliśmy się na krótki spacer, aby poznać to urokliwe miasteczko. Po kolacji odbyła się ceremonia otwarcia, podczas której poznaliśmy wolontariuszy z Kenii i Algierii, którzy mieli przez najbliższe dni prowadzić zajęcia, a także nowe koleżanki i kolegów ze szkoły z Łodzi.
Podczas warsztatów uczniowie tańczyli, śpiewali, pracowali w grupach, przedstawiali siebie i swoje plany na przyszłości, wymyślali państwa, tworzyli krótkie scenki na różne tematy. Każdy dzień warsztatów odbywał się pod innym hasłem i kończył się zaprezentowaniem przez każdą grupę krótkiego przedstawienia na wybrany temat. Tematem czwartkowych warsztatów była integracja i uczniowie prezentowali krótką scenkę z wybranego filmu lub bajki. W piątek uczniowie pracowali pod hasłem kreatywności, a na koniec dnia musieli zaprezentować wylosowany przez siebie zawód. Tego dnia warsztaty prowadzili wolontariusze z Francji, Ukrainy, Nigerii i Gruzji. Sobota była dniem autoprezentacji i przywództwa. Uczniowie prezentowali m.in.: krótką scenkę, taniec, a także napisany przez siebie wiersz. Ten dzień zakończył się również uroczystym wręczeniem certyfikatów uczniom i opiekunom oraz wspólnym wieczorem przy pysznej pizzy.
Pobyt w Długopolu Zdroju był bardzo ciekawym i intensywnym czasem dla naszych uczniów, którzy mieli okazję doświadczyć czegoś nowego. Euroweek daje wspaniałą możliwość nie tylko sprawdzić swoją znajomość angielskiego, ale również zawrzeć nowe przyjaźnie i rozwinąć swoje umiejętność społeczne. Uczniowie szczęśliwi, zadowoleni i bardzo zmęczeni bezpiecznie wrócili do domu, a w drodze powrotnej już planowali kolejne warsztaty.
W związku z tym mówimy… do zobaczenia za rok!












































